http://www.juchnowiec.gmina.pl

:: X-lecie nadania imienia Jana Pawła II szkole w Kleosinie.
Wiadomość dodana przez: ppsz08 (2008-10-09 08:47:56)

W tym roku mija 10 lat od tej uroczystej chwili, kiedy Zespół Szkół w Kleosinie otrzymał imię naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Na ten jubileusz dyrekcja szkoły przygotowała (...)(...) specjalną uroczystość, na którą zaprasza również Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny. W programie uroczystości, która odbędzie się 16 października 2008r.,  msza święta o godzinie 10:00, w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie, a także m.in. w budynku szkolnym – prezentacja multimedialna o osiągnięciach ZSO w latach 1998 – 2008, wręczenie odznaczeń „ Zasłużony szkole” i nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odbędzie się też akademia poświęcona pamięci patrona: Jana Pawła II.
 Uczestnicy uroczystości jubileuszowych wysłuchają w tym dniu koncertu TOTUS TUUS Ojcu św. Janowi Pawłowi II, w XXX rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Patronat objęli: Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki i Wojewoda Podlaski Maciej Żywno. Koncert zorganizowano w Teatrze Dramatycznym im. Al Węgierki w Białymstoku, o godz. 19:00.
Na koncert zapraszają: Impresariat Muzyczny Pro Art, Stowarzyszenie Musica Sacra, Teatr Dramatyczny i Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
 W koncercie wystąpią Warszawska Orkiestra Kameralna, Zygmunt Graca – dyrygent; Suwalski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Bogdana; Małgorzata Trojanowska – sopran; Dariusza Szada – Borzyszkowski – recytacje. Wykonane zostaną utwory m.in. W.A. Mozarta, E. Griega, J. S. Bacha, i P. Czajkowskiego oraz Requiem Tadeusza Trojanowskiego: „ Rozważania o życiu i śmierci … I otrze Pan z oku wszelką łzę”. Koncert poprowadzi Lidia Maria Trojanowska.
adres tej wiadomości: http://www.juchnowiec.gmina.pl/news.php?id=6167