Gala z Melpomeną 2019 – nagrody rozdane!
W sobotę, 18 maja br., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym zakończyła się czwarta edycja Melpomeny - imprezy artystyczno-edukacyjnej, rokrocznie organizowanej z myślą o dziecięcych i młodzieżowych zespołach teatralnych z województwa podlaskiego.

W dniach 13 - 16 maja odbył się konkursowy przegląd spektakli, a na deskach juchnowieckiej sceny zaprezentowało się blisko 300 młodych aktorów, należących do 21 podlaskich grup teatralnych. W piątek, 17 maja, kolejne 30 osób wzięło udział konkursach recytatorskich. Zwycięzcy i wyróżnieni nagrody odebrali w sobotę, podczas oficjalnej „Gali z Melpomeną” wieńczącej Forum. Uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz, m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Starostwa Powiatowego w Białymstoku, a także Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny -pan Krzysztof Marcinowicz.
Decyzją Jury, obradującego pod przewodnictwem aktorki Białostockiego Teatru Lalek, I miejsce w Gminny Konkursie Recytatorskim „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki” zajęła Magdalena Mielańczuk z Przedszkola w Kleosinie za recytację wiersza pt.: „Bajeczka” Doroty Gellner. Na podium znaleźli się także Piotr Ochocki oraz Sebastian Wojewódzki z Przedszkola przy Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu (ex aequo II miejsce) oraz Maja Kulesza i Weronika Mielańczuk  z Przedszkola w Kleosinie (III miejsce). W XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. S. Chorąży triumfowała Weronika Stasiewicz z Zespołu Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, która zdobyła I miejsce za recytację wiersza Sylwii Chorąży pt.: „I stała się Sylwia”. Na II i III miejscu uplasowały się: Blanka Tymińska z SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku i Aleksandra Orzełek z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym.
W konkursie teatralnym główną nagrodę zgarnął „Teatrzyk ZENIT” z Klubu ZENIT Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta” w Białymstoku, który otrzymał Grand Prix za skupienie, zespołowość i użycie różnych form teatralnych w spektaklu pt.: „Strach ma wielkie oczy”. II miejsce przypadło dziecięcemu zespołowi „Wspaniała Siódemka” z Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku oraz młodzieżowemu Teatrowi Projekt VIP z Białegostoku. III miejsce w kategorii dzieci przyznano Białostockiemu Teatrowi Form Niewielkich, zaś w kategorii młodzież Teatrowi Kaprys M z Domu Kultury w Łapach.
Wyróżnienia specjalne powędrowały do dziecięcego Teatru Kaprys M z Domu Kultury w Łapach, zespołu „BAJU-BAJ” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie, białostockiego „Teatru Żółtodziób” i zespołu „Arlekin” z Przedszkola Samorządowego nr 58 Integracyjnego im. J. Wilkowskiego w Białymstoku. Jury przyznało także 12 nagród indywidualnych, w tym 3 za reżyserię oraz 9 dla młodych, zdolnych aktorów.
Sponsorami nagród dla uczestników byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Podlaski Urząd Wojewódzki, Gmina Juchnowiec Kościelny, Książnica Podlaska, Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, firma „ChM”, wyd. „Zakamarki” oraz Paweł Król Art. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Impreza otrzymała patronat/opiekę medialną od Polskiego Radia Białystok, TVP 3 Białystok oraz portali internetowych Wrota Podlasia i Białystok Online. Zdjęcia z „Gali z Melpomeną” są autorstwa „eMKa studio” – Marleny Kacprzyk-Dobrzyńskiej.

tomaszl | 23.05.2019 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media