3 maja 2018
Przy pięknej, słonecznej pogodzie i w podniosłej atmosferze przebiegły gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym, w której uczestniczyły władze gminy z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem, poczty sztandarowe, sołtysi, harcerze i strażacy, którzy również tego dnia obchodzili swojego święto. Następnie wspólnie przemaszerowaliśmy pod Pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie delegacje złożyły wieńce oraz kwiaty. Były też przemówienia okolicznościowe. Wójt Krzysztof Marcinowicz podkreślał, że jesteśmy winni pamięć o wszystkich tych, którzy tworzyli Konstytucję 3 Maja i walczyli o wolną Polskę. W intencji poległych w walce o niepodległość modliliśmy się pod pomnikiem żołnierzy, którzy zginęli w wojnie 1920 roku.


Kolejna część obchodów miała miejsce w Ośrodku Kultury. Część artystyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Była lekcja historii, piękne śpiewy chóru oraz tradycyjne polskie tańce.
3-Majowym obchodom towarzyszyła wystawa „Piłsudski – Niepodległa – Sybir. Pamięć Sybiru w Niepodległej”.
To był wyjątkowy dzień i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali w nim udział.

tomaszl | 07.05.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media