MELPOMENA 2018
 Jak co roku w maju, Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym, we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego oraz Zespołem Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III Wojewódzkim Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - MELPOMENA 2018, które planowane jest w dniach 7-12.05.2018 r. w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.


Biblioteka rokrocznie organizuje dla młodych mieszkańców województwa majowe święto teatru, które od 25 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem lokalnej społeczności, zwłaszcza artystycznie uzdolnionych dzieci, które wiele serca i energii wkładają w sceniczne występy.

W Forum mogą brać udział zespoły teatralne, których członkami są uczniowie i wychowankowie placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także młodzież współpracująca z w/w zespołami z terenu woj. podlaskiego.

W ramach Melpomeny jak co roku odbędą się  gminne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie także XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej im. S. Chorąży, dedykowanego uczniom kl. VII szkoły podstawowej i gimnazjalistom z terenu powiatu białostockiego.

7-10 maja 2018 roku odbędzie się konkursowy przegląd spektakli, 11 maja przewidziane jest przesłuchanie recytatorów, zaś na 12 maja zaplanowana została GALA FORUM, czyli uroczyste podsumowanie imprezy.


tomaszl | 12.04.2018 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media