Cudowna atmosfera III Ekumenicznego Spotkania z Kolędą
W serdecznym, rodzinnym klimacie upłynęło III Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą w Czerewkach. Po raz kolejny wspólnie – prawosławni i katolicy, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i zaproszeni goście – oddawali się świątecznej atmosferze.


W niedzielę licznie zebranej publiczności zaprezentowały się różnorodne grupy wokalne: zespół mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej, Chór Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach,  młodzież ze Scholii Parafii pw. Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym oraz Chór „Lanok” Niepublicznego Przedszkola im. Świętego Gabriela w Bielsku Podlaskim. Czerewki odwiedziła również barwna grupa kolędnicza Stowarzyszenia Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”. Kolędnicy z Brończan oczarowali widownię swoim wdziękiem, strojami i dowcipami.
 
Publiczność nie szczędziła braw wszystkim zespołom. Wszystkie bowiem dostarczyły niezapomnianych wrażeń nie tylko artystycznych, ale i duchowych. Zwracał na to uwagę Ekscelencja ksiądz biskup Henryk Ciereszko, który zaszczycił swoją obecnością. Ekumeniczny charakter imprezy podkreślali, nie szczędząc komplementów pod adresem zespołów i organizatorów starosta powiatu białostockiego Antoni Pełkowski oraz wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.
Wójt sprawował honorowy patronat nad III Ekumenicznym Spotkaniem z Kolędą.  Organizatorami byli: Parafia Prawosławna pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach, Parafia Rzymskokatolicka pw. Poczęcia NMP w Tryczówce, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.


tomaszl | 24.01.2017 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media