Dni Ziemi Juchnowieckiej na półmetku
Kolejny dzień Dni Ziemi Juchnowieckiej, środa, 27 lipca, to impreza pod nazwą „Sportowa Gmina”. Odbyła się na „Orliku” w Kleosinie. Głównym punktem czwartego dnia święta gminy był turniej piłki nożnej. Zmierzyły się w nim trzy drużyny: dziennikarzy, pracowników Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku oraz drużyna Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, dzięki którym zwyciężył zespół gminy Juchnowiec Kościelny. Po turnieju pamiątkowe statuetki wręczył kapitanom drużyn wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.

Środowy wieczór w Kleosinie dostarczył nie tylko emocji piłkarskich. Doskonałą formę i ciakawe układy choreograficzne zaprezentowały panie podczas otwartego pokazu zumby, młodzież ćwiczyła na boisku do koszykówki, a najmłodsi korzystali z gier i zabaw pod okiem animatora i oczywiście rodziców.

Kolejne dni święta gminy:
Czwartek, 28 lipca – „Swego nie znacie...” wyprawa historyczna po najciekawszych zakątkach gminy. Tym razem na trasie objazdu znajdą się: Niewodnica Nargilewska, Olmonty, Ignatki-Osiedle, Księzyno i Horodniany.
Piątek, 29 lipca – Kulturalny piątek” we Frampolu
Sobota, 30 lipca – Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque w Hermanówce
Niedziela, 31 lipca – „Finałowa Niedziela” ze Spartakiadą Sołectw i Biesiada Show z Pietrkiem, profesoorem disco & polo z Rancza, czyli Piotrem Pręgowskim w Juchnowcu Dolnym.

Organizatorem Dni Ziemi Juchnowieckiej jest Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny.
 
tomaszl | 28.07.2016 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media