Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczęte
W niedzielę, 24 lipca, w Kleosinie rozpoczęliśmy doroczne święto gminy Juchnowiec Kościelny. Oficjalnego otwarcie, w imieniu wójta Krzysztofa Marcinowicza, dokonała zastępca wójta Mirosława Jaroszuk. Plenerowa impreza zgromadziła nie tylko mieszkańców gminy, ale także wielu gości. Jej głównymi punktami były: II Uliczny Bieg „Przybij Piątkę w Kleosinie”, występ zespołu „Exaited”, pokaz zumby oraz koncert „Srebrnych Nutek”. 

W biegu wystartowało 174 zawodniczek i zawodników nie tylko z gminy, ale także z Polski i zagranicy. Na 5-kilometrowej trasie najszybszy wśród mężczyzn był Maciej Bielawiec z Kleosina (00:16:05), przed Andrzejem Leończukiem z Białegostoku oraz Markiem Rzemienieckim z Dobrzyniewa. Wśród kobiet najszybciej pokonała metę Beata Lupa z Wilkowa Starego (00:18:11), a tuż za nią Anna Gosk z Białegostoku i Julita Kropiewnicka z Horodnian. Poza zwycięzcami biegu, bonami ufundowanymi przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościeny nagrodzono także najszybsze biegaczki i biegaczy z terenu gminy: Julitę Kropiewnicką z Horodnian, Marzenę Żuk z Kleosina, Małgorzatę Jeglińską-Krupa z Ignatek-Osiedla, Magdalenę Półtarzyską z Wólki i Monikę Zielińską z Juchnowca Dolnego oraz Macieja Bielawca z Kleosina, Juliusza Kołodko z Olmont, Sebastiana Janiuk z Juchnowca Dolnego, Marka Kaweckiego z Niewodnicy Nargilewskiej-Kolonia i Adama Półkośnika z Kleosina.
Po sportowych emocjach wystąpiły śpiewające panie z Kleosina, czyli „Srebrne Nutki”. Wieczór zakończył koncert zespołu „Exaited”.

Kolejne dni święta gminy:

Poniedziałek, 25 lipca – V Towarzyskie Zawody Wędkarskie „O złotą rybkę juchnowiecką” w Koplanach
Wtorek, 26 lipca – Spotkanie „Łączymy pokolenia” w Janowiczach
Środa, 27 lipca – „Sportowa Gmina” w Kleosinie
Czwartek, 28 lipca – „Swego nie znacie...” wyprawa historyczna po najciekawszych zakątkach gminy
Piątek, 29 lipca – Kulturalny piątek” we Frampolu
Sobota, 30 lipca – Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque w Hermanówce
Niedziela, 31 lipca – „Finałowa Niedziela” ze Spartakiadą Sołectw i Biesiada Show z Pietrkiem, profesoorem disco & polo z Rancza, czyli Piotrem Pręgowskim w Juchnowcu Dolnym.
Organizatorem Dni Ziemi Juchnowieckiej jest Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny.

tomaszl | 25.07.2016 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media