Za nami ekumeniczne kolędowanie
Za nami II Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą. W Czerewkach były występy chórów, premiera jasełkowego przedstawienia „Gdy świat się dowie…”, występ „Jarzębinek”. W Czerewkach zjawiło się wielu znamienitych gości, była w końcu cudowna, rodzinna atmosfera. 


Pomysł zorganizowania Ekumenicznego Spotkania z Kolędą narodził się rok temu. Z inicjatywą wystąpił Roman Kiszycki, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Nie musiał przekonywać do swojego pomysłu – bardzo spodobał się on dyrektorom: Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach Józefowi Domaszukowi i Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny Krzysztofowi Sokólskiemu oraz proboszczowi parafii katolickiej w Tryczówce ks. Wiesławowi Kuleszy. II Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą patronatem objął Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz.
Niedzielne kolędowanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. W Domu Pomocy Społecznej widownia zapełniła się do ostatniego miejsca. Wśród gości znalazło się wielu duchownych. Czerewki odwiedzili również m.in. poseł na Sejm RP Dariusz Piontkowski oraz starosta powiatu białostockiego Antoni Pełkowski.   
Oklaskiwaliśmy wspaniałe występy. Popołudnie rozpoczęły kolędy, zaśpiewane przez mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej. Grupa z DPS powstała specjalnie na dzisiejszą okazję, ale kto wie, czy nie będzie kontynuować swojej działalności.
Wielkie wrażenie zrobił Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
Zachwyt wzbudził Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki” z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym.
Z uwagą wysłuchaliśmy pięknych wierszy Bożeny Jakończuk oraz okolicznościowych przemówień.  
Ogromne zainteresowanie towarzyszyło jasełkowemu spektaklowi „Gdy świat się dowie…” Przedstawienie wg scenariusza Teresy Radziewicz zaprezentowała grupa teatralna dla dorosłych Ośrodka Kultury w Juchnowcu „Trylobit”. Jasełka zostały przygotowane przy wsparciu dziecięcej grupy teatralnej „Kluczyk” działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Juchnowcu Kościelnym.  „Gdy świat się dowie…” zebrał wiele braw i pochlebnych recenzji. Dodajmy, że spektakl będzie można zobaczyć w piątek, 22 stycznia o godz. 19 w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym.
spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

spotkanie

tomaszl | 18.01.2016 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media