II Ekumeniczne Spotkanie z Kolędą w Czerewkach
Gmina Juchnowiec Kościelny jest gminą wielokulturową i tę wielokulturowość podkreślamy – mówi ksiądz Roman Kiszycki, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kożanach. Ksiądz Kiszycki i jego parafia są pomysłodawcami „Ekumenicznego Spotkania z Kolędą”, które współorganizują Parafia Rzymskokatolicka pw. Poczęcia NMP w Tryczówce, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Na ekumeniczne kolędowanie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 17 stycznia do Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach. Początek spotkania o godz. 14. 

„Ekumeniczne Spotkania z Kolędą” zapoczątkowane zostały przed rokiem. – Ubiegłorocznemu spotkaniu towarzyszyło duże zainteresowanie i postanowiliśmy kontynuować pomysł. Cenne jest, że ludzie różnego wyznania, czy to katolicy, czy prawosławni, zebrać się mogą w jednym miejscu i chłonąć świąteczną atmosferę. Przy okazji sprawiamy wielką radość osobom mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej – dodaje ksiądz Kiszycki.
Zresztą mieszkańcy wspólnie z pracownikami DPS w Czerewkach również zaprezentują swoje umiejętności muzyczne i zaśpiewają kolędy. W programie znalazł się także występ Młodzieżowego Chóru Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, występ Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki” z Juchnowca Górnego, a całość spotkania zwieńczy przedstawienie jasełkowe „Gdy świat się dowie...”
–  To premiera spektaklu, nad którym pracowaliśmy dobrych parę miesięcy – zapowiada Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. – Przedstawienie tworzą aktorzy grupy teatralnej dla dorosłych działającej przy Ośrodku Kultury, których wspiera dziecięca grupa teatralna z Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym. Jasełka mają oryginalny scenariusz i wierzę, że spodobają się publiczności – stwierdza Sokólski.
W Czerewkach nie zabraknie gości reprezentujących, i władze, i duchowieństwo. W „II Ekumenicznym Spotkaniu z Kolędą” uczestniczyć będzie m.in. wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz, który objął patronatem honorowym niedzielne spotkanie.
tomaszl | 14.01.2016 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media