Obchody 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W podniosłym duchu przebiegały gminne obchody 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości miały miejsce w Kościele Parafialnym w Juchnowcu Kościelnym, pod pomnikiem „Za Wiarę i Wolność” oraz w Ośrodku Kultury. Tegoroczne uroczystości miały tym bardziej wyjątkowy charakter, gdyż połączone były ze świętem strażaków.  


W Juchnowcu Kościelnym stawiły się poczty sztandarowe, władze gminy, radni powiatowi oraz gminni i wielu mieszkańców. Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie w okolicznościowym przemówieniu wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz wrócił do wydarzeń sprzed 224 lat, ale też wspomniał o teraźniejszości i o tym, jak rozwija się nasza gmina. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem żołnierzy poległych w 1920 roku wiele osób skorzystało z zaproszenia do udziału w części artystycznej w Ośrodku Kultury. Wcześniej byliśmy świadkami święcenia gminnych pojazdów strażackich.
W sali widowiskowej Ośrodka Kultury lekcję 3-Majowej historii i patriotyzmu w piękny sposób przedstawiła młodzież Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Całość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
Dziękujemy serdecznie dyrekcji oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym Alicji i Markowi Borchertom oraz Iwonie Dudzik za przygotowanie 3-Majowego spektaklu. Gorąco dziękujemy strażakom za wspólne przeprowadzenie uroczystości. Dziękujemy za pomoc harcerzom, policji z Łap oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w niedzielnych uroczystościach.


kboni | 04.05.2015 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media