Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na podsumowanie naszego projektu:

„NASZ KAWAŁEK ŚWIATA- ZIEMIA JUCHNOWIECKA”

28 kwietnia 2014r. godzina 18:00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury
w Gminie Juchnowiec Kościelny, Plac Królowej Rodzin 1

O naszej historii opowie Ks. Stanisław Niewiński  


Obraz naszego regionu bardzo szybko się zmienia, ulega modernizacji. To w naszej gestii, tu i teraz leży obowiązek ochrony naszego dziedzictwa kulturowego, naszej historii, tradycji. Wszystko co nas otacza, każdy szczegół- od przydrożnego drzewa, wiejskiej kapliczki, po zdobienia fasad budynków, okiennic, aż po rodzinny dom, dom naszych przodków- zasługuje na ochronę, na ocalenie przed zapomnieniem, na pamięć. Pamięć dla przyszłych pokoleń.
Właśnie po to, aby zachować ślady naszej historii powstał nasz projekt.
Celem projektu jest zwiększenie świadomości mieszkańców o własnych zabytkach, kulturze, tradycjach, walorach przyrodniczych oraz zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców naszego regionu, a także promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego
i  turystycznego.
Wszystkie materiały, które pozyskaliśmy zostały zebrane w jedną całość i umieszczone w internetowym katalogu dorobku kulturowego – INFOKIOSK, który zamontowany na ścianie budynku Biblioteki (Plac Królowej Rodzin 1, Juchnowiec Kościelny). Dzięki INFOKIOSKÓW istnieje również możliwość przeglądania stron Internetowych Urzędu Gminy i Biblioteki.
W ramach projektu powstał też folder, który będzie można otrzymać w trakcie spotkania.


Projekt pt.: „Nasz Kawałek Świata” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażania lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie Małych Projektów.
kboni | 28.04.2014 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media