W Hermanówce odbędą się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque!
Czołowi zawodnicy gry w bule pojawią się w sobotę, 5 października w Hermanówce! Na bulodromach koło świetlicy rozegrane zostaną III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque – Turniej Dubletów. W imprezie może wziąć udział każdy chętny. Ze swej strony gorąco zapraszamy do gry mieszkańców gminy Juchnowiec Kościelny. Organizatorami turnieju są Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz Białostocki Klub Petanque.


Otwarcie bulodromów w Hermanówce miało miejsce podczas Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Wówczas, w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny udział wzięli zawodnicy m.in. z Białegostoku, Sejn, Warszawy, a nawet z Niemiec. Wszystkim bardzo podobało się w naszej gminie i na mistrzostwa województwa swój przyjazd także zapowiadają drużyny z różnych regionów. Ale zagrać w coraz bardziej popularne bule może każdy. Debiutantom przed rozpoczęciem zawodów objaśnione zostaną zasady petanque. Wcześniej, możliwe jest zorganizowanie otwartego treningu i szkolenie dla zainteresowanych.
Szczegóły dotyczące mistrzostw dostępne są w Ośrodku Kultury – tel. 85 719 60 56 lub 530 453 059. Mail: ok.juchno@wp.pl. W Ośrodku Kultury można też zgłaszać chęć udziału w turnieju. Zapisy przyjmowane będą także w dniu zawodów.
Organizatorzy imprezy zapewniają uczestnikom poczęstunek. Będzie kiełbaska z grilla, ciepłe i chłodne napoje. Liczą się bowiem nie  tylko walory sportowe, ale także miła, przyjazna atmosfera spotkania.


kboni | 27.09.2013 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media