Narodowe Czytanie i podsumowanie akcji „LATO OK”
Nasza gmina przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Na scenie Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym wójt Krzysztof Marcinowicz oraz radni gminni odczytali sceny z Zemsty Aleksandra Fredry. Podczas sobotniego spotkania podsumowano również wakacyjną akcję „LATO OK”.


 „Narodowe Czytanie” spotkało się w naszej gminie z ciepłym przyjęciem. W mini-spektaklu wzięli udział: wójt Krzysztof Marcinowicz (jako Rejent), przewodnicząca Rady Gminy Bożena Jakończuk (Podstolina), radny gminny Marek Muszyński (Cześnik), radny gminny Maciej Zajkowski (podwójna rola Papkina oraz Dyndalskiego), radna gminna Renata Kalinowska (Klara), dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski (Wacław) oraz współpracujący z Ośrodkiem Kultury Dorian Leończyk (Śmigalski). Narrację prowadziła i w świat Fredry wtajemniczyła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Bożena Cylko, a całość przygotowała Teresa Radziewicz.
Po „Zemście” publiczność obejrzała „Wielki Koncert Talentów” podsumowujący wakacyjną akcję „LATO OK”. W trakcie koncertu dzieci grały na instrumentach, śpiewały, tańczyły, prezentowały etiudy teatralne. Młodzież przygotowała także niespodziankę władzom gminy, obdarowując gości kwiatami i wyjątkowymi laurkami „Niezapominajka 2013”.
Przypomnijmy, że latem dzieci i młodzież z naszej gminy chętnie spędzały czas na zajęciach organizowanych w ramach akcji „LATO OK”. Spotkania odbyły się aż w 11 miejscowościach: Hermanówce, Hołówkach Dużych, Hryniewiczach, Ignatkach, Juchnowcu Kościelnym, Kleosinie, Koplanach, Lewickich, Olmontach, Rostołtach i w Stanisławowie.
W bogatym programie znalazły się warsztaty plastyczne, teatralne, ekologiczne, zabawy animacyjne, ruchowe, konkursy oraz gry sportowe. W każdej z miejscowości objętej akcją pojawiali się również aktorzy z przedstawieniem teatralnym. Nie zabrakło także poważnych tematów o charakterze profilaktycznym i spotkań ze specjalistami, którzy prowadzili m.in. kurs udzielania pierwszej pomocy.
Wakacyjna akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem i podbiła serca naszych najmłodszych mieszkańców. Wystarczy tylko wspomnieć, że w sumie zajęcia „LATO OK” odwiedziło 539 dzieci!
Organizatorem akcji „LATO OK” był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym.   
kboni | 09.09.2013 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media