Wyjątkowa sobota w Ośrodku Kultury
Wójt czytający na scenie „Zemstę” Aleksandra Fredry oraz podsumowanie wakacyjnej akcji „LATO OK” z występami artystycznymi – tak będzie wyglądało sobotnie spotkanie organizowane przez Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę. Impreza odbędzie się w sobotę, 7 września o godz. 16 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym w ramach akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”.


Gmina Juchnowiec Kościelny aktywnie włącza się do akcji Narodowe Czytanie. Na scenie Ośrodka Kultury dojdzie w sobotę do mini-spektaklu. Sceny z „Zemsty” odczytają m.in. wójt Krzysztof Marcinowicz jako Rejent, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Jakończuk, która wcieli się w rolę Podstoliny oraz dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski jako Wacław. Narrację poprowadzi i w świat Fredry wtajemniczy dyrektor Gminnej Biblioteki, Bożena Cylko, a na scenie pokażą się jeszcze radni gminni: Marek Muszyński (Cześnik), Maciej Zajkowski (Papkin), Renata Kalinowska (Klara) oraz Tadeusz Walicki (podwójna rola Dydnalskiego i Śmigalskiego).
Spotkanie pod hasłem „Fredro wymiata na koniec lata” zapowiada się niesłychanie atrakcyjnie. Oprócz wyjątkowej interpretacji „Zemsty” mieszkańców gminy zapraszamy na podsumowanie wakacyjnej akcji „LATO OK” organizowanej przez Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym. Wystarczy wspomnieć, że wakacyjne zajęcia odbywały się w 11 miejscowościach i uczestniczyło w nich ponad pół tysiąca osób! W sobotę przyjdzie czas na podsumowanie oraz występy artystyczne młodzieży uczestniczącej w programie „LATO OK”. Będą m.in. popisy wokalne, gra na instrumentach, tańce i etiudy teatralne. Wszystko pod nazwą „Finałowy Koncert Talentów”.
Na uczestników sobotniego spotkania czeka słodki poczęstunek.
Gorąco zapraszamy w sobotę do Ośrodka Kultury!
Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczna edycja poświęcona została twórczości Aleksandra Fredry.
    
 
kboni | 04.09.2013 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media