Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013


Już niebawem czeka nas wielkie wydarzenie. 21 lipca rozpoczynamy obchody Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Dni Ziemi potrwają przez cały tydzień - do 28 lipca, a w programie znajdą się koncerty, wystawy, zawody, konkursy i pikniki.  


Tygodniowe obchody Dni Ziemi Juchnowieckiej zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku. Nasz pomysł spotkał się z niezwykle pozytywnym odzewem, zatem postanowiliśmy pójść za ciosem. Część imprez kontynuujemy wzorem ubiegłego lata. Część, to zupełnie nowe pozycje. W sumie, przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców jeszcze więcej atrakcji, niż w 2012 roku.
Dni Ziemi Juchnowieckiej rozpoczynamy w Wojszkach, w niedzielę, 21 lipca. Na dzień dobry proponujemy III Przegląd Pieśni Folklorystycznej, połączony z piknikiem rodzinnym. Gwiazdą popołudnia będzie zespół „Kalinka”. Na 22 lipca zaplanowaliśmy II Towarzyskie Zawody Wędkarskie o „Złotą Rybkę Juchnowiecką” na akwenie w Koplanach. Wtorek, to Dzień z Teatrem w Klewinowie. Środa jest zarezerwowana na mecz piłkarski. Na „Orliku” w Kleosinie zobaczymy ekipę gminnych samorządowców. W czwartek, 25 lipca w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi”. W piątek we Frampolu będzie miał miejsce Kulturalny Wieczór Lokalny. Sobota, to II Ogólnopolski Turniej Petanque o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Turniej połączony z piknikiem rodzinnym przeprowadzony zostanie w Hermanówce. Obchody Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończymy 28 lipca wielkim festynem na stadionie w Juchnowcu Dolnym. W ramach festynu odbędzie się m.in. konkurs kulinarny „Stół Darów Ziemi Juchnowieckiej”, a na godz. 21.30 zaplanowano koncert zespołu „Akcent”.  
Nasze imprezy mają charakter otwarty. Do 19 lipca przyjmujemy zapisy do udziału w zawodach wędkarskich oraz turnieju petanque. Do 19 lipca czekamy również na prace w konkursie fotograficznym. Z kolei do 25 lipca można zgłosić swój udział w konkursie kulinarnym (przygotować należy dania na bazie kaszy). Informacje i zgłoszenie przyjmowane są w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny – Plac Królowej Rodzin 1, 16-061 Juchnowiec Kościelny, tel. 85 719 60 56 i 530 453 059, mail: ok.juchno@wp.pl. Strona internetowa: okjuchnowiec.pl. W każdym konkursie przygotowaliśmy najlepszym uczestnikom atrakcyjne nagrody rzeczowe!  DorotaK | 15.07.2013 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media