WŁĄCZ CYFROWĄ. WŁĄCZ PODLASKIE
CYFRYZACJA TELEWIZJI NAZIEMNEJ W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

Już wkrótce na terenie całego województwa podlaskiego programy TVP będzie można oglądać w dużo lepszej jakości. Przejście z nadawania sygnału analogowego (tego, który mamy obecnie ) na sygnał cyfrowy wiąże się ze stopniowym wyłączaniem starych nadajników analogowych. Już 17 czerwca 2013 roku na większości terenu województwa podlaskiego – w szczególności Białostocczyźnie, Suwalszczyźnie oraz niewielkiej części  Ziemi Łomżyńskiej  – zostaną wyłączone stare nadajniki. W pozostałej części naszego regionu – w powiecie kolneńskim, grajewskim i części łomżyńskiego przejście na sygnał cyfrowy nastąpi nieco później – 23 lipca 2013 roku.


Ważne jest, by do odbioru cyfrowego odpowiednio się przygotować. Wyłączenie nadajników analogowych oznacza, że odbiór kanałów telewizyjnych, będzie możliwy jedynie po zainstalowaniu odpowiedniego sprzętu: dekoderów typu DVB-T oraz podłączeniu do anteny zewnętrznej. Chyba, że telewizor jest nowej generacji i ma ten dekoder już wbudowany.  
Wszelkie szczegóły techniczne są starannie opisane i zilustrowane na stronie  www.cyfryzacja.gov.pl. Informacje  można także uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu  800 007 788.


kboni | 09.05.2013 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media