Najważniejsza rodzinna atmosfera!
Rodzeństwo Błażej i Justyna Rynkiewicz oraz para Karolina Szczytko – Rafał Pilecki zwyciężyli w I Rodzinnych Mistrzostwach Gminy Juchnowiec Kościelny w Badmintonie. Jednak nie wyniki są najważniejsze. Liczy się dobra zabawa w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.


Jedną ze wizytówek naszej gminy jest badminton. Uczniowie szkół w Juchnowcu Górnym, Kleosinie oraz Księżynie mają na swoim koncie wiele sukcesów.  Utalentowanym badmintonistom i wszystkim miłośnikom tej dyscypliny sportu Ośrodek Kultury zaproponował udział w wyjątkowym turnieju - Rodzinnych Mistrzostwach Gminy Juchnowiec Kościelny.  
Zasady turnieju były bardzo proste. W mistrzostwach wzięły udział rodzinne pary. Spotkały się one w hali Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Rywalizowano w dwóch kategoriach – młodszej z udziałem dzieci do 12 roku życia i starszej.
W sumie do zawodów zgłosiło się aż 17 par. W kategorii starszej bezkonkurencyjne okazało się rodzeństwo Błażej i Justyna Rynkiewicz z Juchnowca Kościelnego. W wielkim finale Błażej z Justyną – po stojącym na dobrym poziomie pojedynku – pokonali Julię i Mariusza Redlińskich. Trzecie miejsce zajęły Julita i Julia Guzewicz.
W kategorii młodszej zwyciężyła para Karolina Szczytko z wujkiem Rafałem Pileckim. Drugie miejsce zajęli Eryk i Mirosław Bogusz, a trzecie Izabela i Wojciech Litwiejko.
- Cieszymy się, że w turnieju wzięło udział tak wiele par. Jak na pierwszy raz uważam, to za sukces – podkreśla Wojciech Litwiejko, prezes Stowarzyszenia „Brończany Razem”, jeden z organizatorów turnieju.
Tych par mogło być nawet więcej. Choćby Diana Głowacka z LUKS Księżyno brała akurat udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Badmintona w Warszawie. Diana spisała się rewelacyjnie, zajmując w kategorii U-19 trzecie miejsce w singlu oraz deblu w parze z Pauliną Kaczorowską.    
Wracając do Rodzinnych Mistrzostw, to organizatorem był Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, współorganizatorem Stowarzyszenie „Brończany Razem”, a partnerami Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym oraz Szkoła Podstawowa w Księżynie.
Na stronie okjuchnowiec.pl znajduje się galeria zdjęć z turnieju, a na itvjuchnowiec.com.pl można obejrzeć film z zawodów. 
kboni | 05.12.2012 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media