Upał, ulewa i fantastyczna zabawa
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2012 dobiegły końca. Cykl imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny i Urząd Gminy zwieńczył festyn na stadionie w Juchnowcu Dolnym. Wcześniej spotkaliśmy się we Frampolu oraz Kleosinie….


W piątek, 27 lipca miało miejsce uroczyste otwarcie Domku Twórczości E. Redlińskiego. Wstęgę do Domku oficjalnie przecięli wójt naszej gminy Krzysztof Marcinowicz oraz gospodarze Frampol - Rancza - Renata i Jacek Kowalikowie. Impreza przebiegała w niezwykle przyjemnej plenerowej atmosferze. Barwny wykład na temat twórczości Redlińskiego wygłosił profesor Dariusz Kulesza. Potem goście raczyli się wiejskimi potrawami, z których część przygotowywana była na ich oczach.

Sobota przebiegła na sportowo. W Kleosinie rozegrano Ogólnopolski Turniej w Petanque o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Mimo potwornego upału na starcie stanęło 10 par. Wygrali Jarosław i Łukasz Jabłońscy. Drugie miejsce zajęła para z Warszawy. Trzeci był zespół z kleosińskim radnym Stefanem Kozłowskim w składzie. Na 8. pozycji turniej ukończyło juchnowieckie Centrum Kultury, a na 10. Marciniaki, czyli wójt występujący z córką Hanią. Hani, najmłodszej uczestnice zawodów, należą się szczególne brawa za to, że przez blisko 7 godzin dzielnie rywalizowała na bulodromie przy Zespole Szkół w Kleosinie.

Wielki Finał Dni Ziemi Juchnowieckiej zaplanowany został na niedzielę. Rozpoczęliśmy w samo południe meczem Magnat Juchnowiec – Olimpia Zambrów. Nasz zespół nie sprostał doświadczonym rywalom, przegrywając 0:8. Potem była moc atrakcji – efektowne pokazy strażackie, mistrzostwa w siłowaniu na rękę, gry, animacje. Wielkim zainteresowaniem cieszył się „0” Bieg Konopielki. Trasę 5 km najszybciej pokonał Marcin Gogol. Po dekoracji najlepszych biegaczy scena należała do Marcina Siegieńczuka. Niestety, w czasie występu gwiazdy muzycznej nad Juchnowcem przeszła ulewa, co trochę popsuło zabawę. Na szczęście wieczorem pogoda okazała się już łaskawa i na wieczornym finale Dni Ziemi Juchnowieckiej bawiły się tłumy. Tłumy oklaskiwały też występ zespołu tanecznego Ośrodka Kultury „Fireballs”. Z kolei kiedy już zrobiło się ciemno w niebo wzbiły się setki lampionów, puszczanych przez mieszkańców naszej gminy wspólnie z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem.

To był tydzień pełen wrażeń. Dni Ziemi Juchnowieckiej zorganizował Ośrodek Kultury i Urząd Gminy. Podziękowania należą się również naszym sponsorom, którymi byli: KSB Grupa sp. z o.o.; BK Tras; ChM; Bank Spółdzielczy w Juchnowcu; RAK BUD; Instal; Zakład Produkcji Kruszyw z Recyklingu Zakład w Hryniewiczach; Lech Garmażerka Staropolska; Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowo Produkcyjne Lech; Krynka.

Do zobaczenia za rok!kboni | 31.07.2012 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media