Gmina gotowa na Euro. Wierzymy w sukces Polaków!
W piątek meczem Polska – Grecja rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa Europy. Słyszymy tysiące opinii na temat wyniku i szans biało-czerwonych na Euro. Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny postanowił sprawdzić, co o spotkaniu sądzą przedstawiciele władz naszej gminy i jakie są ich typy.


Przed meczem Polska – Grecja w urzędzie panuje wielki optymizm. – Na pewno wygramy! – mówią zgodnym głosem wójt Krzysztof Marcinowicz i sekretarz gminy Teresa Rudzik. Wójt może uchodzić za specjalistę od futbolu, bo sam chętnie kopie piłkę, chodzi na stadiony i ogląda mecze w telewizji. – Polska na inaugurację zwycięży 2:0 i jestem przekonany, że wyjdzie z grupy – podkreśla Krzysztof Marcinowicz.
Teresa Rudzik uśmiecha się, że na piłce nożnej aż tak bardzo jak wójt się nie zna, lecz na pytanie o to kto wygra, od razu odpowiada: - Oczywiście Polska!
Dłużej już pani sekretarz zastanawia się nad wynikiem, lecz po chwili typuje, że będzie 2:0 i dodajmy, że swojej odpowiedzi nie konsultowała z wójtem.
Nieco bardziej wyważone zdanie prezentują zastępca wójta Mirosława Jaroszuk oraz skarbnik Anna Jakuć. Pani Jakuć jako osoba odpowiadająca za gminne finanse z reguły nie daje się ponosić emocjom. – Jestem ostrożna, ale wygramy. Przeczucie mi mówi, że 2:1.
Podobnego zdania jest Mirosława Jaroszuk: - Chciałabym, aby Polska odniosła jak najbardziej efektowne zwycięstwo, lecz dobrze będzie jak wygramy nawet jedną bramką. Stawiam na 2:1.
Ostrożnie, ale i z optymizmem do spotkania podchodzi również Ośrodek Kultury, prowadzący gminny sondaż. Dyrektor Krzysztof Sokólski typuje 1:0 dla Polaków po bramce Ludovica Obraniaka.
Dodajmy, że Ośrodek Kultury  wychodząc naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu Euro 2012 przygotował cykl imprez pod nazwą „Nasze Małe Euro”, skierowany do mieszkańców gminy. Zawody i konkursy Ośrodek Kultury organizuje wspólnie z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie oraz Urzędem Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Patronat honorowy nad „Naszym Małym Euro” objął wójt Krzysztof Marcinowicz.  
Trwa już konkurs plastyczny „Polska reprezentacja, jak malowana”. Uczestnicy przygotowują prace plastyczne, których bohaterem jest reprezentacja biało-czerwonych. Prace przygotowywane są odręcznie przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych. Regulaminy zostały rozesłane do placówek oświatowych na terenie gminy.
Planowany jest również konkurs piłkarski pod nazwą „Mistrz Główkowania”. Polegał on będzie na wyłonieniu najlepszego żonglera głową w gminie Juchnowiec Kościelny. Konkurs zostanie przeprowadzony 16 czerwca na boisku w Kleosinie.   
W Naszym Małym Euro nie zabraknie również turnieju piłkarskiego. Będzie to „Turniej o Puchar Dyrektorów ZS w Kleosinie i Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym”. Zapraszamy do udziału w zawodach futbolistów różnych kategorii wiekowych. Klasy 0-III oraz IV-VI zagrają 12 czerwca. Dzień później rywalizować będą gimnazja, a na 16 czerwca planujemy zmagania seniorów oraz oldbojów (powyżej 35 roku życia).
Zapisy i zgłoszenia przyjmowane są w ZS w Kleosinie i Juchnowcu Górnym, SP w Księżynie oraz Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
Szczegóły na okjuchnowiec.pl.
kboni | 08.06.2012 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media