Bajkowe Ferie
Tegoroczne ferie zimowe, zorganizowane przez pracowników Urzędu Gminy, upłynęły pod hasłem „Bajkowe Ferie”.

Wśród wielu atrakcji, które przygotowano dzieciom, znalazły się różne zabawy i konkursy.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Pana Tadeusza Wildnera, uczestnika Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Bydgoszczy. W ramach tych zajęć zostały wykonane maski i rysunki postaci z bajek. Wszystkie prace wzięły udział w konkursie plastycznym „Bajkowy Świat”.
Po raz pierwszy w trakcie ferii zorganizowano uczestnikom Mini Kurs Tańca Towarzyskiego, w którym najchętniej uczestniczyły dziewczynki.
Pan Hieronim Leonowicz, pasjonat szachów, uczył młodzież tej niezwykle trudnej, wymagającej koncentracji i opanowania gry.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje: warcabowy i scrabble oraz konkurs w układaniu puzzli, jednak frekwencja na turnieju tenisa stołowego zaskoczyła wszystkich. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem walczyły o główną nagrodę.
Podczas Konkursu Piosenki mali artyści, bez większej tremy, zaprezentowali swoje wokalne umiejętności przed kolegami i koleżankami.
Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i słodycze.
W drugim tygodniu ferii zorganizowano bal przebierańców. Wśród uczestników można było spotkać Pippi Langstrumpf, piratów, kowbojów, tygrysa i księżniczki.
W sobotę, 2 lutego wszyscy wesoło bawili się na dyskotece kończącej ferie.
W trakcie ferii (27 stycznia) odbyło się również otwarcie wystawy pana Roberta Panka pt.: „Chińskie fascynacje Roberta Panka”.
Dzieci, które w czasie ferii zimowych uczestniczyły w zajęciach w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, przygotowały przedstawienie pt.: „ Królewna Śnieżka” oraz krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Przedstawienie odbyło się 10 lutego o godz. 13.00 w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Za pomoc w organizacji „Bajkowych Ferii” serdecznie dziękujemy Państwu Halinie i Tadeuszowi Wildnerom, Panu Hieronimowi Leonowiczowi oraz Panu Krzysztofowi Muszyńskiemu.

ppsz08 | 12.02.2008 |
Kalendarz
Cyfrowy Urząd
Dane Adresowe
designed by NP Promotion & powered by G3 Media